Закрити
Я і Україна 3 клас
FacebookTwitterLivejournal

Перетворення води . Кругообіг води у природі. Охорона води

 

ТЕМА: Перетворення води . Кругообіг води у природі. Охорона води.  СЛАЙД 2

МЕТА: продовжити формувати поняття”вода”, сформувати уявлення про умови                                                                   перетворення води з одного стану в інший, про кругообіг води в природі; про охорону води, продовжити формувати дослідницькі навички; розвивати мислення. Виховувати бережливе ставлення до води, як природного багатства.

                                                           Хід уроку

I Організація учнів до уроку

II Спостереження за погодою

III. Перевірка домашнього завдання

     1 ТЕСТИ

  1. Які властивості має вода?

а ) текуча;

б ) не має власної форми;

 в ) брудна;

 г ) солона;

 д ) прозора;

 е ) безбарвна; 

є ) без запаху;

ж ) гірка;

з ) при нагріванні розширюється;

 и ) при охолодженні стискається

2. Що таке розчин?

а ) речовини, які розчиняємо у воді;

б ) воду з розчиненою в ній речовиною.

3. Що таке розчинник?

а ) вода;

б ) речовини, які розчиняємо.

4. Спирт, оцтова кислота, кисень, аміак, цукор, вугілля, олія, сіль, крейда, пісок

Розчиняються у воді за таблицею

 SHAPE  \* MERGEFORMAT

Вода - розчинник

Речовини тверді

Речовини

рідкі

Речовини газоподібні

      Цукор                                             спирт                                        кисень

             Сіль                                                оцтова кислота                        аміак

______________________________________________________________________

      5. Підкресли ті, які не розчиняються у воді

2. Індивідуальне опитування

1 учень.  Вибери речовину, яка розчиняється у воді. Доведи це за допомогою досліду, підбери необхідне обладнання.

2 учень. .  Вибери речовину, яка не розчиняється у воді. Доведи це за допомогою досліду, підбери необхідне обладнання.

2. Перевірка тестів                                                                               СЛАЙД  3

                                                                                                                СЛАЙД   4

                                                                                                                СЛАЙД   5

IV. Повідомлення теми і завдань уроку                                             СЛАЙД 6

  1. Загадки

      Відома з віку рідина,

      Усяк її вживає.

      Буває хмаркою вона,

      Пушинкою буває,

      Бува, як скло, крихка, тверда         

      Звичайна (підкажіть)…     ( вода)

 

 

      На дворі горою

      А в хаті водою.     ( сніг, лід)

 

Величезний шматок скла

 Хутко щезнув від тепла.     (лід)

 

На долину, на поділ

Ліг великий сивий віл.

Надійде теля Червоне-

Геть того вола прогоне           (туман і сонце)

 

Яку воду можна носити в решеті?   ( сніг, лід)

 

Намистин очки нові

Ніч згубила у траві

Вранці сонечко встало-

Намистиночки зібрало.    ( роса)

 

-Про що говориться в усіх цих загадках?                                                                 СЛАЙД   7

-Які це стани води?

-Наведіть приклади води в рідкому стані, що зустрічаються в природі               СЛАЙД  8

- Наведіть приклади води в твердому стані, що зустрічаються в природі           СЛАЙД 9

- Наведіть приклади води в газоподібному стані, що зустрічаються в природі  СЛАЙД 10

V. Актуалізація опорних знань

 1. Бесіда

- Які види опадів ви знаєте?

- Куди зникає вода з калюж?

- Чому висихає мокра білизна?

- Чому дошка швидко становиться сухою, хоч ви її часто протираєте мокрою ганчіркою?

 2. Дослід

- Перетворення рідкої води у газоподібну і охолодити знову у краплини рідкої води

                                                                                         СЛАЙД  11

                                                                                         СЛАЙД 12

                                                                                        СЛАЙД 13

                                                                                         СЛАЙД 14

3.Проблемне запитання

  • Чи можна спостерігати такі переходи води з одного стану в інший тільки в досліда
  • Чи подібні процеси постійно, безперервно відбуваються в природі? СЛАЙД 15

 4.. Подорож краплинки                                              СЛАЙД   16

                                                                                       СЛАЙД  17

                                                                                            СЛАЙД  18

5. Розповідь учителя про кругообіг води в природі     СЛАЙД 19

6. Робота в зошиті

                                                                                           СЛАЙД  20

7. Читання статті з підручника                                       

8. Бесіда за прочитаною статтею                                   СЛАЙД  21

                                                                                           СЛАЙД 22

                                                                                           СЛАЙД 23

VI. Підсумок уроку                                                          СЛАЙД 24  

                                                                                          СЛАЙД 25

                                                                                          СЛАЙД  26 

                                                                                         СЛАЙД 27   

                                                                                         СЛАЙД 28

   

                                                                                            

       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                              

Автор: Антоніна Самогородська
Опублікував: Антонина , 09 Грудня 2012, 17:07. Переглядів: 2861
Видалити Відміна
Забанити Відміна