Закрити
Чарівний світ української казки (Інсценізація казкок)
FacebookTwitterLivejournal

Розробка уроку вчителя української мови та літератури СЗШ № 231 Кисельової З.Я. в межах роботи над методичною проблемою «Розвиток критичного мислення з використанням інтерактивних методик при вивченні української мови та літератури»

Чарівний світ української казки (Інсценізація казкок).

Мета:

·        Вдосконалювати вміння й навички діалогічного мовлення учнів;

·        навчати елементів сценічної грамотності;

·        розвивати творчу уяву й художній самк;

·        зацікавити усною народною творчістю;

·        виховувати моральні цінності;

Тип уроку: узагальнення знань.

Обладнання: костюми, декорації, мультимедійна дошка, ілюстрації.

Методи, прийоми і форми роботи: афірмація, бесіда, інсценізація уривків казок, інтерактивна вправа.

Випереджувальне завдання: інсценізувати уривок казки.

1-ша група – «Про правду і кривду» (дядько і небіж розпитують подорожніх, чим краще жити -  правдою чи кривдою);

2-га група – «Мудра дівчина» (брати приходять з відгадками до пана);
3-тя група – «Ох» (батько зустрічається з Охом і віддає сина до нього на науку);

4-та група – «Летючий корабель» (зустріч дурника з дідом).

 

Хід уроку

 

I.                   Забезпечення емоційної готовності до уроку.

1. Читання хором вислову-афірмації: «Я вірю у свій успіх».

II.                Оголошення теми й мети уроку. Епіграф.

III.             Опрацювання навчального матеріалу.

2. Слово вчителя.

   Казка віддзеркалення народної мудрості. Вона захоплює і веде у незвичайний світ, де всі розмовляють зрозумілою людською мовою: дерева і квіти, звірята й птахи, навіть камінь оживає й дерево дає пораду, аби тільки добре придивитися та прислухатись до рідної землі. Казка вчить мріяти й вірити у дива, адже без розвиненої уваги розум людини спить, сили її дрімають. Казка розвиває фантазію та народжує мрію. А мрія – це велике щастя, вона дає людині крила для польоту в житті.

     IV. 1. Поява записки на столі . «Дорогі п’ятачки. Якщо вам потрібен        журнал, покличте героя казки і поспілкуйтесь із ним».

2. Поява Баби Яги.

- А що дорогенькі, доброго дня, чи впізнаєте мене?

- Що ви знаєте про мене? Про моє життя?

- А тепер, щоб отримати журнал, дайте відповіді на запитання:
          - Хто мені скаже, що таке казка?
          -  Знайдіть правильну відповідь:

А) Фольклорний, розповідний твір про вигадані, а часто й фантастичні події;

Б) Народний переказ про життя якоїсь особи.

- Які види казок ви знаєте?

- Хто є героєм казок про тварин?

- Які дійові особи в побутових казках?

- Як ви визначите фантастичні казки?

- Наведіть приклади кожного виду казок?

- На які частини поділяється казка?

- Знайдіть у казці «Про правду і кривду» зачин?

- Тепер я впевнена, що казки в надійних руках. І тому повертаю вам журнал. До побачення. До зустрічі з казкою.

3. Слово вчителя:

а) Бесіда.

- Давайте пригадаємо, які казки ми з вами прочитали?

- Ваше домашнє завдання було підготувати інсценізацію сценок з казок. Розпочнемо з казки «Про правду і кривду». Поринаємо у казку.

- Згадуємо головних героїв казки?

- Дайте характеристику небожу (племіннику) ?

- А як ви охарактеризуєте дядька?

- Чи є в нашому житті такі люди, як головні герої?

- Як ви ставитесь до них?

- Як легше жити – правдою чи кривдою?

- Чого ж, на вашу думку, у світі більше правди чи кривди?

б) Перегляд ілюстрацій і назва епізодів казки.

в) Інсценізація уривки з казки.

4. Слово вчителя:

а) Переходимо до казки «Мудра дівчина». Виконуємо завдання: З поданих означень вибрати ті, які характеризують героя;

б) Перегляд ілюстрацій і назва епізодів казки;

в) Інсценізація уривка казки.

5. Казка «Ох»:

а) - Дайте відповіді на запитання:

- Чому батьки журилися за сина-одинака?

- Яким чином відбулося переродження?

- Яку «науку» здобуває син у лісового царя?

- Коли хлопець припиняє допомагати батькам?

- Як хлопець визволився з неволі?

б) Перегляд ілюстрацій і назва епізодів.

в) Інсценізація уривку казки

6. «Летючий корабель»

а) Бесіда:

- назвіть усіх, кого хлопець узяв із собою на корабель?

- Чи хотіли б ви, щоб у вас були такі товариші, як у дурня?

- Яку роботу виконував кожен із героїв казки?

б) Перегляд ілюстрацій і назва епізодів;

в) Інсценізація уривків казки.

7. Оцінка журі (гості) за «12» системою

- артистичність;

- оригінальність;

- оформлення;

Оголошення переможця

8. Продовжіть речення.

«Успіх для мене – це…»

9. Оцінювання.

10. Перегляд мультфільму.
- Чи всі моменти співпали?

11. Слово вчителя:

- Чи такими ви уявляли головних героїв?

Казка навчає берегти домівку, природу, черпати радість від сонця, квітів, лісу, шанувати рід свій, його традиції.

Хочете знати, як жили наші предки, читайте міфи, казки. Вони вчитимуть любити добро, боротися з кривдою, злом. Беріть на щастя народну мудрість. У сучасному світі важливо не загубити себе, знайти справжню цінність.

     V.    Домашнє завдання: підготуватися до тематичної атестації за темою     «Вступ. Міфи. Народні казки».

Опублікував: Зоя Ярославівна , 24 Листопада 2014, 18:11. Переглядів: 2116
Видалити Відміна
Забанити Відміна