Закрити
Ток – шоу «Місто, в якому ми живимо»
FacebookTwitterLivejournal
Ток – шоу «Місто, в якому ми живимо»

Проблема екології-одна з найважливиших світових проблем сучасності. Тема сьогоднішнього ток-шоу – екологія міста, в якому ми живимо.

 

Ток – шоу «Місто, в якому ми живимо»

Учасники ток – шоу:

Ведучий

Архітектор

Представник держадміністрації

Лікар

Біолог

Еколог

Хімік

Кореспондент газети «Время»

 

Ведучий. Проблема екології-одна з найважливиших світових проблем сучасності. Тема сьогоднішнього ток-шоу – екjлогія міста, в якому ми живимо. Всі, хто зібрався сьогодні тут, - мешканці великого промислового міста. Ми всі знаємо усі переваги й недоліки міського способу життя. Поговорімо про наші проблеми та заходи щодо їх розвязання. Надаю слово представнику державної адміністрації.

Представник державної адміністрації. Місто Харків не лише великий промисловий центр, він також є великим науковим і культурним центром. Але, на жаль, , наше місто характеризуєтьсядосить складним екологічним станом. И докладаємо багато зусиль, щоб змінити таку ситуацію, і протягом останніх двох років досягли певних успіхів.

Еколог. Я хочу наголосити на тому, що будь – яке місто – це область найгостріших конфліктів людини та біосфери. Наше місто не виняток. Місто Харків споживає величезну кількість киисню, води й мінеральних ресурсів, причому водупісля використання воно повертає в оточуюче середовище вже забрудненою, а замість кисню у повітрі збільшується кількість вуглекислого газу, оксидів Нітрогену та інших забруднюючих речовин.

Кореспондент газети «Время» Назвіть джерела хімічного забруднення нашого міста.

Еколог. Джерелами забруднення є: ВО «Комунар», «Більшовик», «Здоровя», заводи: тракторний, ім. Малишева, велосипедний, авіаційний, ХЕМЗ та інші. 68% забруднення атмосферного повітря дає транспорт.

Кореспондент газети «Время». Які екологічні лиха нашого міста?

Еколог. Місто Харків, подібно до наших промислових міст, є основним джерелом руйнування озонового шару. Вуглекислий газ, що викидається в повітря, сприяє посиленню парниковогоефекту. Промислові підприємства винні в тому, що в грунті й атмосфері накопичуються  важкі метали, а над містом та прилеглою територією випадають кислотні дощі. Та й жителі міста негативно впливають на навколишнє середовище. Подивіться на улюблені місця відпочинку мешканців міста. Там нерідко можна побачити пляшки, папір, залишки полієтилену. У районах скверів, парків і лісопарку ви можєте знайти витоптаний травяний ярус, зникають квітучі види рослин. Я не кажу вже про горіння сміття, що накопичилося на звалишках.

Ведучий. Дякую. Ви намалювали похмуру картину. Але яущо подивитися на нашу планету з космічного простору, то ми побачимо, що міст стає всебільше й більше. А як складаються умови життя людей за цих умов і, зокрема, в нашому місті?

Лікар.Через забруднення повітря мешканці міста хворіють частіше порівняно з сільскими жителями. Негативні зміни що відбуваються в отоючому середовищі, стали однією з головних причин захворюваності, яке збільшилося останнім часом, міського населення. Так, на тисячу чоловік дорослогонаселення за рік зарєєстровано 1036 випадків різних захворювань. Це досить тривожний показник.

Ведучий. Ми побачили, що в містах більше негативного, ніж позитивного. А оскільки без них не обійтися, то чи можна зробити так, щоб в іншому місті зменшити згубний вплив міста на оточуюче середовище? Хто перший почне обговорення?

Архітектор. Сьогодні під час улаштування нашого міста ми враховуємо екологічні вимоги.

Кореспондент газети «Время».У чому це виражається?

Архітектор. У місті створено так звані «спальні райони», в яких зосереджено велику кількість населення. Це відомі райони Салтівки, Олексіївки, Рогані, баварії. У цих районах багато зелених насаджень, які очищують атмосферу та сприятливо впливають на психіку людей.

Еколог. Я хочу додати, що в усіх районах, крім району Павлового Поля, останнім часом значно покращилася якість атмосферного повітря.

Кореспондент газети «Время». Як ідуть справи в центральній частині міста?

Архітектор. Зараз ми намагаємося велику кількість будинків цкнтральної частини міста передати для офісів і магазинів, а людям, які живуть у цих будинках, надати квартири в більш спокійних місцях, найстаріші будинки прибираються.

Кореспондент газети «Вечірній Харків». Сьогодні було сказано, що головним джерелом забруднення атмосфериє транспорт. Подивиться на центральні вулиці нашого міста. Вони перевантажені транспортом. Нерідко трапляються пробки. Важко дихати повітрям на вулиці.

Еколог. Так, справді, транспорт негативно впливає на атмосферу. В разі використання індивідуального транспорту за одну «людино-поіздку» в атмосфері викидається у 5-10разів більше вихлопних газів, ніж в результаті використання автобусів. Я вважаю, що для нашого міста ідеальним видом транспорту є тролейбус.

Кореспондент газети «Время». А трамвай?

Еколог. Трамвай спричиняє сильніше шумове забруднення.

Архітектор. Вот чому в центральній частині міста було переплановано трамвайні шляхи.

Кореспондент газети «Время». А наскільки шкідливе шумове забруднення?

Лікар. Шумове забруднення шкодить вуху, здатне підвищити кров’яний тиск, завдати шкоди серцево-судинній системі, спричинити утворення виразки й навіть збільшити схильність до інфекційних захворювань. Статистичні дані щодо нашого міста свідчать про те, що в районах інтенсивного руху транспорту кількість хворих та серцево-судинні захворювання гіпертонію, нервові розлади підвищується.

Кореспондент газети «Вечірній Харків». Що треба зробити для зменшення шумового забруднення? Адже прибрати весь транспорт з вулиць міста неможливо.

Біолог. Хочу звернути вашу увагу на те, що зелені насадження не лише очищують атмосферу міста від забруднення. Але й зменшують шумове забруднення. Особливо добре зменшує шумове забруднення тополя. Харків справді зелене місто, але скільки за останні два роки було вирубано дерев і продовжується вирубатися з різних причин.!

Ведучий. Які рослини є найперспективнішими в міському озелененні?

Біолог. Слід висаджувати дерева, які швидко ростуть і мають широку крону, є стійкими до забруднення. Особливо перспективною є тополя. Тільки слід саджати включно чоловічі особини, щоб уникнути пуху. І в жодному разі не можна захоплюватися підстриганням дерев. Чим вище дерево й ширша крона, тим краще.

Ведучий. Як ви вважаєте, чи достатньо уваги приділяють озелененню наші містобудівники?

 Біолог. Я вважаю, що ні. Подивиться на наш сад Шевченка. Це було улюблено місце відпочинку мешканців міста. Сьогодні переважна тереторії зайнята під кафе, зникли лавки для відпочинку. Немає газонної трави, Відпочиваючий не уникне звукового забруднення, та не отримає ту частку кисню, за якою він завітав до саду. Та й лісопарк необхідно переобладнати. Прокласти якомога більше стежок, побудувати бесідки. 

Ведучий. Поговоримо про наші промислові підприємства, що забруднюють атмосферу

Еколог. Наші підприємства забруднюють атмосферу не лише газоподібними речовинами, але й важкими металами, що осідають на грунті. Це, природно, негативно впливає на навколишнє середовище та здоров’я людини. Щоб покращити становище, ці підприємства зобов’язані 60% своїх коштів витрачати на «екологію», тобто впроваджувати нові маловідходні технології та досконалі очисні конвеєри. На жаль. Подібна модернізація потребує великих капіталовкадень і сьогодні жодне підприємство нашого міста не може собі це дозволити. Така модернізація розтягнеться на довгі роки.

Ведучий. У наш час місто породжує ще й велику кількість твердих відходів. В харківській області щорічно утворюється 0,85 млн. Т побутових відходів. Як з цим боротися? Ми ж засмітчуємо атмосферу.

Еколог. Ці відходи є небезпечними, оскільки містять токсичні речовини й багато інших речовин, що не розкладаються мікроорганізмами. За підрахунками, один мешканець нашого міста виробляє 300 кг сміття на рік. Сміття не завжди вивозиться, і це створює джерела інфекції. А під час дощу з завалин сміття течуть струмки, які забруднюють водоййми.

Представник держадміністрації. Я хочу сказати, що цьому питанню ми приділяємо багато уваги, Останнім часом у нашому місті намітилися покращення. Ми слідкуємо за роботою наших комунальних господарств, щоб сміття своєчасно вивозилося та мікрорайони були чистими. Зараз обговорюється питання про будівницьтво сучасного сміттєспалювального заводу.

Хімік. Хочу зазначити, що будівницьтво такого заводу це півзахід, тому, що заводи засмічують атмосферу, хоча золи утворюється в 10 разів менше порівняно з масою переробленого сміття. Я пропоную сортувати сміття, як це робиться в інших країнах: в окремі контейнери поміщати різні відходи. Так простіше буде переробляти сміття. Робити з макалатури папір, переробляти скло. Шведи, наприклад, напоі продають в алюмінієвих банках, і вісім банок з десяти надходять у переплавку.

Кореспондент газети «Время» А що скажете про пластмасові пляшки. В які розливаютьнапої, та поліетиленові упаковки?

Хімік. Дійстно багато на завалинах таких пляшок та пакетів.Вони екологічно неповноцінні. Я пропоную повернутися до скляних пляшок та паперових упаковок.  В США пластики, до речі, використовують для виробництва будівельних матеріалів. Учені працюють над хімічним складом полімерів, щоб вони були здатні до руйнування мікроорганізмами.

Еколог. Я вважаю, що потрібно формувати екологічну культуру міського населення та. Звичайно ж, відповідна робота комунальних служб повинна бути.

Ведучий. Я хочу підбити підсумки нашого ток-шоу. Наше місто має бути зеленим, з безшумним, екологічно чистим транспортом та екологічно чистими підприємствами. Для всього цього. звичайно, потрібні великі кошти, а також екологічна грамотність всього населення. Я гадаю. представник держадміністрації та архітектор міста зроблять відповідні висновки цієї конференйії.

Представник держадміністрації. Я приєднуюся до ваших слів. Ми докладаємо всіх зусиль для того, щоб наше місто було справді екологічно чистим і завдяки цьому поліпшилося здоров’я його мешканців.

Ведучий. Дякую всім. Ток-шоу завершено.

Опублікував: Мила , 29 Грудня 2015, 23:27. Переглядів: 853
Видалити Відміна
Забанити Відміна