Закрити
Збірка творів учнів Хворостівського НВК на екологічну тематику "Збережемо світ чистим"
FacebookTwitterLivejournal
Збірка творів учнів Хворостівського НВК на екологічну тематику

У збірці вміщені твори учнів Хворостівського на екологічну тематику. Діти цих навчальних закладів стали учасниками проекту «Роздільний збір сміття – це шлях громади до гідного життя», який організувала громадська організація «Новий Час с. Руда», за підтримки громадських рухів та організацій «Екоцентр ДВ НЕЦУ», «Екоклуб Рівне», «Української Молодіжної Кліматичної Асоціації (УМКА), німецької громадської організації «ДРА» та відділу освіти Любомльської районної державної адміністрації. Запропоновані дитячі твори спонукають читачів задуматися про одну із найважливіших екологічних проблем в Україні: утилізація та повторна переробка побутових відходів. Сподіваємося, що щира дитяча творчість не залишить байдужими, як маленьких, так і дорослих читачів. Давайте разом зробимо світ чистішим!

Як народилася чудова мрія

У невеликому містечку жив хлопчик Віктор. Усі жителі цього міста були дуже охайними, а от хлопчик часто викидав сміття, де прийдеться.

Так сталося і цього разу. Віктор та його друзі відпочивали у прекрасному парку. Вони там милувалися природою і розважалися. Коли діти зголодніли, купили смачних круасанів. Поласувавши смаколиками, школярі обгортки викинули у смітник, а Віктор - на клумбу. Друзі висміяли товариша і не захотіли з ним гратися. Це засмутило Віктора. Він вирішив, що більше ніколи такого не робитиме, адже так можна втратити усіх друзів.

Після цього випадку у Віктора з’явилася чудова мрія: збудувати сміттєпереробний завод, щоб усі міста та села стали чистими.

Прихода Артем 4 клас Сон

Сон

Наснилося якось мені

Планета гине у смітті.

В лісах - підгузки, биті банки, скрізь газети,

У морі плавають пляшки, старі пакети.

А вітер це сміття по світу носить.

Природа порятунку у нас просить.

Прокинулась - і сон цей зрозуміла:

Страшне майбутнє я побачити зуміла.

Не допущу, щоб справдилось видіння,

Покличу друзів, наберемося терпіння.

Непотріб весь в околицях зберемо,

У визначене місце віднесемо.

Так будемо робити все життя!

Ми звільнимо планету від сміття!

Стригунова Наталія 8 клас

 

Пригоди Тимка та його друга Пакетика

В одному великому місті жив маленький хлопчик Тимко. Змалку мама привчала його до чистоти. Разом зі своїм другом Пакетиком вони визбирували кожну смітинку в оселі. Щоб Пакетику було легше, хлопчик придумав відповідну кнопочку, завдяки якій Пакетик не лише розкривався, але й втягував різне сміття, яке потім Тимко виносив його у спеціальний бак надворі.

Одного разу друзі вийшли погуляти і жахнулися: кругом валялися папірці, обгортки від цукерок, пластикові пляшки.

- Пакетику, мерщій позбирай весь цей непотріб, - попросив Тимко.

- Ану, стрибайте всі до мене! – весело вигукнув Пакетик і відкрився.

Все сміття вмить опинилося в ньому.

- Давай пошукаємо сміттєвий бак, а то мені важко гуляти переповненим, - попросив Пакетик у товариша.

На жаль, найближчий бак був повнісінький. Навіть, той, щоб знаходився трохи далі, теж стояв вщент заповнений сміттям. Всюди витав неприємний запах. Все це було причиною нестачі місця на сміттєзвалищах.

- Без чарів не обійтися, - сказав Пакетик.

Він перетворився на великого страшного дракона, піднявся високо у небо і прогудів страшним голосом:

- Люди добрі! Будьте охайними, не кидайте сміття, сортуйте його для подальшої переробки, живіть у чистоті, яка є запорукою Вашого здоров’я!

Люди спочатку злякалися страшної потвори, а потім здогадалися, що це простий пакет сміття. Хоча не такий вже і простий, а дуже мудрий і добрий. Вони взяли до уваги його пораду і побудували сучасний сміттєпереробний завод. Незабаром скрізь було чисто і свіжо. Тепер Тимко з Пакетиком могли спокійно прогулюватися своїм рідним містом.

Васейко Катерина 8 клас

 

Казка, у якої немає кінця

У безмежному космічному просторі, серед безлічі зірок і планет є одна найкраща – Земля. Красуня з красунь: блакитні очі, довгі зелені коси, завжди усміхнене личко. Коли планета була молодою, мала дуже гарячу вдачу. З часом вона заспокоїлася і стала доброю-доброю.

Закохався у Землю Всесвіт. Кружляв він її у безмежному просторі, милувався її красою, захоплювався її добротою. Народилася у них дочка Цивілізація. Тішилися батьки дитиною, адже була вона дуже розумною та допитливою. От тільки серця такого доброго, як у матінки, не мала.

Росла, розвивалася Цивілізація. Досліджувала найпотаємніші куточки Всесвіту та Землі. Любила експериментувати, а інколи і побешкетувати. Зітхала матінка Земля та все ближче пригортала дитину до свого серця. А тій байдуже. Вже й ображати батьків почала. Лається, сперечається, свої інтереси понад усе ставить.

Помутніли блакитні очі матусі. Зелені коси втратили свою красу. Захворіла матінка Земля, температура почала підніматися. Дивується Цивілізація: «Що це ви, мамо, хворіти надумали? А як же я буду? Мені все це дуже не подобається. Я ж без вас пропаду!».

Мовчить Земля… Мовчить Всесвіт… І я мовчу, бо не можу розказати, що відбуватиметься далі, адже цю історію ще писати й писати. А ви і є ті казкарі, що будуть складати продовження казки, у якої немає кінця.

Агапова Світлана 9 клас

 Пригоди барвистого метелика

Жив на світі веселий барвистий метелик. Він дуже любив запашні квіти.

Одного літнього дня, коли метелик літав над квітучою галявиною, подув сильний вітер. Він підхопив барвистого метелика і заніс на сміттєзвалище. Там було дуже страшно і бридко смерділо. Метелик від такого страшного видовища втратив свідомість.

Неподалік пролітала зелена муха. Вона вирішила врятувати метелика. Покликала на допомогу своїх друзів. Павучок зробив міцну сітку. Жуки перенесли нещасного на неї. Мухи підняли ту сітку і віднесли непритомного метелика на квітучу галявину. Він вдихнув свіжого повітря, і йому стало легше.

Метелик подякував своїм рятівникам. Мухи були вражені красою квітучої галявини. Барвистий метелик запропонував їм залишитися тут жити, але комашки відмовилися, адже там, на сміттєзвалищі, залишилися друзі.

- Краще ми повернемося і приберемо свій рідний куточок, - сказали мухи.

Цікаво, чи зможуть маленькі комашки самі впорядкувати таке велике сміттєзвалище. А, може, варто їм допомогти?

Діана Гнатюк 3 клас

 

Історія з щасливим кінцем

В одному мальовничому селі жили троє друзів - Юрко, Дмитрик та Івасик. Хлопці полюбляли гратися, а інколи і побешкетувати. Улюбленим місцем для ігор була чудова лісова галявина, що знаходилася неподалік від села. Друзі часто, коли йшли гратися, брали щось попоїсти, адже тут, на природі, все здавалося набагато смачнішим. На жаль, обгортки, папірці, пляшки, консервні банки та багато іншого сміття, яке залишалося після смачних обідів, хлопці кидали просто на цій чудовій галявині. Дуже скоро улюблене місце для розваг перетворилося на смітник, адже інші люди теж почали залишати тут сміття.

Хлопці виросли. Вони поїхали навчатися до великого міста. Через кілька років друзі повернулися у рідне село і вирішили відвідати галявину на якій любили гратися. Коли вони прийшли туди, то не впізнали чудової місцини. Це було величезне сміттєзвалище. Товаришам стало боляче і соромно, адже це вони першими почали викидати тут сміття. Їх поганий вчинок став прикладом для інших.

Юрій, Дмитро та Іван вирішили, що потрібно розчистити сміттєзвалище. Ця робота була важкою і неприємною. Односельці зголосилися допомогти хлопцям, адже кожен відчував свою провину. Спільними силами їм вдалося прибрати весь непотріб на лісовій галявині.

Дуже хочеться, щоб так закінчувалися усі історії про сміттєзвалища.

Горайчук Дарина 6 клас

 

Чарівна подорож

Жив-був хлопчик Сашко, який не вмів берегти природу. Він дуже любив різні солодощі.

Одного разу хлопчик гуляв парком і ласував шоколадними цукерками. Раптом одна обгортка, випущена зумисне, підлетіла і опинилася перед Сашком. За мить вона стала перетворюватися на маленьку дівчинку у яскравій сукенці.

- Ти хто? – запитав Сашко.

- Я зачарована обгортка цукерки. Матінка Природа зачарувала мене, щоб я навчала тебе берегти природу, - відповіла дівчинка.

- А як ти це зробиш? – здивувався хлопчик.

Та він і оком не встиг моргнути, як опинився на сміттєзвалищі.

- Де це ми? – злякався Сашко.

- Це сміттєзвалище. Сюди люди щодня привозять різні побутові відходи. Але це неправильно! Сміття потрібно сортувати. Тоді велика його частина потрапить на повторну переробку. Скільки необхідних речей можна виготовити з відсортованих відходів!

За кілька хвилин Сашко опинився у лісі. Тут кругом валялося сміття.

- Чому у лісі так брудно? – спитав хлопчик.

- Бо це місце відпочинку людей. Вони тут весело проводять час і залишаю гори сміття. Хіба ти так не робиш?

- Мені соромно, але я теж так робив. Обіцяю більш не смітити.

- Я рада, що ти все зрозумів, - сказала чарівна дівчинка.

За мить Сашко опинився у парку. Хлопчик швидко позбирав обгортки цукерок, які напередодні викинув просто на зелену траву. Він хотів подякувати чарівній дівчинці, але вона зникла. Відтоді Сашко не смітив, бо зрозумів, що забруднення природи шкодить усьому живому. Слєсар Ангеліна 6 клас

Прикріплені файли
Автор: Гнатюк Наталія Миколаївна
Опублікував: Меланія , 22 Лютого 2017, 21:08. Переглядів: 312
Видалити Відміна
Забанити Відміна