Закрити
Навчання грамоти. Буква Д, д
FacebookTwitterLivejournal

Навчання грамоти.

Тема. Закріплення вміння вимовляти звуки [д],[д’],вивчення букви Д, д.      назвами намальованих предметів у віночку .Формування аудіативних умінь за текстом Б. Бірюкова (культура мовлення). Диференційований підхід у формуванні вмінь читання.

Мета. Розвивати фонемотичний слух, зв’язне мовлення, мислення учнів. Вивчити букву Д ,д, навчитися читати склади, слова та речення з новою буквою.Поповнювати словниковий запас.

Обладнання. Малюнки дрозда, дятла, лебедя. Смарт дошка, відео зі співом дрозда.Лего Шість цеглинок на кожного учня.Таблички/ Хто? Що?/,/Який? Яка? Яке? Які?/, /Що робить?/. Буквар М. Д. Захарійчук С. 90-91.

Зміст уроку

  1. Організаційний момент.

Добрий день!

У добрий час радо ми вітаєм вас!

З миром зустрічаємо.

Щастя всім бажаємо.

Дихальні вправи .

-Щоб бути здоровими та швидко читати треба правильно дихати.

  1. Основна вправа: повільний вдих носом- повільний видих ротом.
  2. «Загаси свічку»: повільний вдих носом- різкий видих ротом.
  3. «Їжачок»: швидкий вдих носом - швидкий видих ротом.
  4. Основна вправа: повільний вдих носом- повільний видих ротом
  1.    Мотивація навчальної діяльності.

-Які чарівні слова допоможуть нам на уроці?

ХОЧУ!  ЗНАЮ!  МОЖУ!

(Таблички зі словами над дошкою.)

  1. Закріплення набутих знань.
  1. Фронтальне опитування.
  • Які букви, що позначають голосні звуки, ми вивчили?
  • Чому їх називають голосними?
  • Які букви, що позначають приголосні звуки, ми вивчили?
  • У назві якої квітки є три звуки [е]? (Едельвейс)
  • У яких словах зустрічаються три звуки [о]? (Молоко, золото, колосок)
  1. Робота з таблицями.

Читання складів на одному диханні. Читання рядочків та стовпчиків хором, по черзі хлопчики та дівчата, по одному.

 

А

О

У

И

І

Е

М

МА

МО

МУ

МИ

МІ

МЕ

Л

ЛА

ЛО

ЛУ

ЛИ

ЛІ

ЛЕ

Р

РА

РО

РУ

РИ

РІ

РЕ

С

СА

СО

СУ

СИ

СІ

СЕ

Н

НА

НО

НУ

НИ

НІ

НЕ

Т

ТА

ТО

ТУ

ТИ

ТІ

ТЕ

 

 

  1. Вивчення нового матеріалу.
  1. Повідомлення теми і мети уроку.
  • На дошці зашифроване слово. Називаємо малюнки і виділяємо перший звук у словах

Малюнки суниці, апельсина і дині.

  • Яке слово вийшло? (САД).
  • Ми сьогодні мандруємо в чарівний сад.
  • Скільки складів у слові «сад»?
  • Який останній звук? Голосний чи приголосний?
  1. Виділення звуків [д], [д’], відгадування загадок.
  • У цьому саду живуть пташки, з однією пташкою ми зараз познайомимося. Послухайте, як вона гарно співає.

 У співучій справі птах, прямо скажемо мастак.

Родич він горобця та напарник соловя ( Дрізд).

  • Скільки складів у слові? Який перший звук? Який останній? Якою фішкою позначаємо? (-- твердий приголосний). Яка звукова модель відповідає цьому слову?

[- = o - -]

-     До цього чарівного саду прилетіли і інші птахи.

Вірно людям я служу,

Їм дерева стережу.

Дзьоб міцний і гострий маю,

Шкідників їм добуваю.   (Дятел)

-Скільки складів у слові? Який перший звук?(М’який приголосний.)

-Яка звукова модель відповідає слову?

               [= o - o -]

                       Ця пташка тендітна та сильна,

                       Пливе вона в річці повільно.

                       Довга шия, наче спиця.

                       А постава, як цариця .(Лебідь)

                 -Скільки складів у слові? Який останній звук?(М’який приголосний.)

-Яка звукова модель відповідає слову?

                     [ - о = о =]

  1. Ознайомлення з буквою Д.
  1. Розгляд великої і маленької букв, аналіз графічної будови.

      Буква Д будує дім.

      В гості хочете? Ходім!

  1. Робота по букварю с. 90.
    Читання складів та буквосполучень.

Читання хором, тільки дівчата, по одному.

  • В якому складі звук [д’] м’який?
  1. Читання слів з буквою Д.
  • В цьому будинку живе буква Д

Читання слів хором.

Словникова робота.

  • Що таке димар?

Вибіркове читання.

 Прочитати найкоротше слово, найдовше слово, знайти двоскладові, трискладові слова. Прочитати слово, де буква Д на початку слова, в середині. В кінці слова (немає, пастка).

Фізкультхвилинка.

 

  1. Аналітико-синтетична робота зі словами-назвами намальованих предметів у «віночку».
  2. Читання тексту Б. Бірюкова вчителем.
  3. Аналіз змісту прочитаного.
  • Як ми називаємо виділені слова?
  • Які ще чарівні слова ви знаєте?
  1. Читання речень «за викликом». Спочатку викликає вчитель, а потім кожен учень викликає наступного.
  2. Робота в парі «розіграй ситуацію» за малюнками с. 91.
  1. Робота з ЛЕГО
  1. Гра «Відповідаємо цеглинками».

Червона цеглинка – якщо слово означає назву предмета і  відповідає на питання Хто? Що?

Жовта –якщо слово називає ознаку предмета і відповідає на питання Який? Яка? Яке? Які?

Зелена – якщо слово означає дію предмета і відповідає на питання Що робить?

(стрибає, великий, квітка, дівчинка, веселитися, веселий…)

  1. Викладаємо цеглинками речення.

Плаває білий лебідь (З, Ж, Ч)

Маленький дрізд співає (Ж, Ч, З)

  1. Творча робота в парі. Збудувати неіснуючу пташку, що мешкає в чарівному саду, використовуючи два набори цеглинок. Підготувати невелику розповідь про неї.

Діти виходять в парі та презентують свою роботу.

  1. Підсумок уроку. Вправа «Мікрофон».
  • Яку букву ми вивчали?
  • Що найбільше сподобалось робити на уроці?
Автор: Волинець Тамара Василівна
Опублікував: Волинець Тамара , 11 Січня 2019, 17:14. Переглядів: 389
Видалити Відміна
Забанити Відміна